НОВИНИ

2013-04-19 16:36:00

Вицепрезидентът: Подозренията за нерегламентирано използване на специални разузнавателни средства рушат доверието на гражданите в институциите и държавността

Твърденията за нерегламентирано използване на специални разузнавателни средства рушат доверието на гражданите в институциите и държавността. Така вицепрезидентът Маргарита Попова коментира пред журналисти в Ловеч подозренията за нерегламентирано използване на оперативни технически средства от страна на специализираното звено в Министерството на вътрешните работи. „Добре е, че в тази ситуация прокуратурата успя да реагира бързо и да сформира екип, който да започне проверки по изнесеното като информация“, допълни вицепрезидентът.

Маргарита Попова припомни, че подобна ситуация е предизвикала проверка на прокуратурата по време на мандата на главния прокурор Никола Филчев. Тогава тя е констатирала много организационно-административни нередности. „Очаквам и сега прокуратурата да приключи проверката законосъобразно и да предложи търсене на отговорност“, заяви вицепрезидентът.

Отговорност на всички участници в изборния процес е провеждането на „толерантна и безспорна“ предизборна кампания, тъй като това влияе върху облика на страната ни както сред гражданите, така и пред партньорите ни в чужбина, коментира още вицепрезидентът Попова в отговор на журналистически въпрос.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

22 декември 2025 | 15:03
Готовността на банковия сектор за въвеждане на еврото от 1 януари 2026 г. обсъди държавният глава Румен Радев на среща в президентската институция с ръководството на Асоциацията на банките в България. В срещата участва и вицепрезидентът Илияна Йотова.

19 декември 2025 | 18:06
Вицепрезидентът беше гост на честването на 55-годишнината от обявяването на Сухиндол за град

19 декември 2025 | 18:06
Не бива да превръщаме институциите в места, които работят за нечии лични интереси или против други личности, категорична е Илияна Йотова

19 декември 2025 | 12:12
Крайно непочтено и наивно е да обвиняваш и да наказваш финансово хората на протеста с надеждата да ги настроиш срещу своите политически опоненти, заяви президентът Радев