НОВИНИ

2012-07-02 10:14:00

Президентът Росен Плевнелиев удостои с ордени „Св. Св. Кирил и Методий” първа степен Васил Лязе и Димитър Атанасов

Президентът Росен Плевнелиев удостои днес с ордени „Св. Св. Кирил и Методий” първа степен Васил Лязе, председател на Управителния съвет на Фондацията на православната църква на Българската екзархия и Димитър Атанасов, член на УС на Фондацията, за големия им принос за съхраняването на българското културно и духовно наследство в Република Турция.

„Това обществено признание е израз на благодарност и оценка за дългогодишната ви упорита работа за отстояване на интересите на Цариградските българи”, заяви президентът Плевнелиев на церемонията. Държавният глава посочи, че Цариградските българи са съхранили моментите от българската история и духовното присъствие на българската нация чрез поддържането на българските църковни имоти. „Те не са само материална ценност, а са паметници на националното ни Възраждане в борбата за църковна и политическа независимост и остров на българщината”, каза още държавният глава.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

22 март 2026 | 19:07
Президентът приветства учениците от Средно училище „Черноризец Храбър“ в Пловдив на концерта им „Там, където се ражда надеждата“

21 март 2026 | 14:02
Държавният глава беше гост на празника на Кюстендил „Кюстендилска пролет“

20 март 2026 | 20:08
Илияна Йотова беше гост на концерт, организиран от Министерството на външните работи по повод Международния ден на Франкофонията

20 март 2026 | 17:05
Илияна Йотова подчерта, че българският модел на обучение на френски език е сред най-добрите