НОВИНИ

2022-01-26 11:20:00

Вицепрезидентът връчи наградата „Сирак Скитник“ за радиожурналистика

Да не спираме да задаваме въпроси, новина е дори когато не получаваме отговор, обърна се Илияна Йотова към журналистите

Вицепрезидентът Илияна Йотова беше гост на годишните награди на Българското национално радио „Сирак Скитник“ и връчи отличието за радиожурналистика. Негов носител е Лилия Големинова от Радио София.

„Да продължаваме да задаваме въпроси. Ние, новинарите, знаем, че дори когато не получаваме отговор, това също е новина“, обърна се Илияна Йотова към журналистите. Тя поздрави екипите на БНР, които винаги са първи на първа линия и с достойнство и чест изпълняват своите отговорности. „БНР е институцията – единица мярка за достоверност, която успява да противостои на морето от фалшиви новини и дезинформация, на опитите за злоупотреба с факти, особено в днешното тежко време на кризи“, изтъкна вицепрезидентът.

„Няма аспект от живота ни, който да не влиза в планетата на БНР. То има и привилегията да твори изкуство и култура. Старата къща, както наричаме радиото, за своите 87 години стои непоклатимо и създава живот поколение след поколение.“, посочи Йотова.

 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

24 юни 2026 | 21:09
Държавният глава удостои с Почетния знак на президента изтъкнатия журналист Любен Генов на откриването на фотоизложба, посветена на неговата 90-годишнина

24 юни 2026 | 16:04
Илияна Йотова участва в церемонията по награждаване на инициативата „Достойните българи“

24 юни 2026 | 15:03
Пътят преминава през това да предадем на младите поколения ценността на българския език, история и култура, да знаят своите български корени. Това заяви държавният глава Илияна Йотова на среща с Настоятелството на Фондацията на православните църкви на Българската екзархия в Република Турция

23 юни 2026 | 21:09
Държавният глава беше гост на наградите „Банка на годината“