НОВИНИ
2022-06-20 13:38:00
Вицепрезидентът откри в Пловдив 10-ия Европейски форум за социална и солидарна икономика
Общ ангажимент на всички институции е да развиваме социална и солидарна икономика, заяви Илияна Йотова
Вицепрезидентът Илияна Йотова откри в Пловдив 10-ия Европейски форум на субектите на социалната и солидарната икономика. Във форума, който продължава до 23 юни, участват над 100 социални предприятия, кооперации и неправителствени организации от България и чужбина. Организатори на събитието са Националният съюз на трудово-производителните кооперации в България и Министерството на труда и социалната политика.
Илияна Йотова благодари на Националния съюз на трудово-производителните кооперации, който въпреки всички трудности не спира да подава ръка и да защитава правото на уязвимите да развиват своите способности и да се чувстват полезни за развитието на обществото. „Ние сме в непрекъснат контакт със социалните предприятия в цяла България, заедно работим за техните проблеми“, посочи вицепрезидентът. „Националният съюз знае цената на понятията солидарност и справедливост, които в днешно време все повече обезценяваме“, изтъкна Йотова.
Вицепрезидентът благодари и на Международния панаир в Пловдив, който за поредна година предоставя възможност за създаване на полезни контакти и дългосрочно сътрудничество.
„Днес тук сме представители на всички институции. Това е не само жест, а ясен общ ангажимент, че ще развиваме социалната и солидарната икономика – както с помощта на Европа, така и със собствени усилия“, заяви Илияна Йотова. Тя призова този тип икономика да заеме ключово място в оперативните програми, които втора година са в застой, и в проектите по Националния план за възстановяване и устойчивост.
„Благодаря на академичните среди за представителството им на форума. Това е гаранция за бъдещите специалисти, които ще се решават проблемите на социалната и солидарната икономика“, подчерта вицепрезидентът.
ОЩЕ ОТ НОВИНИ
18 юни 2026 | 14:02

Президентът разговаря с младите посетители за смисъла от познаването на миналото, опазването на националната памет и необходимостта от високи идеали в живота
18 юни 2026 | 10:10

Инвестицията в превенция, достъпна терапия и емоционална интелигентност от ранна възраст е най-добрата застраховка за бъдещето ни, заяви президентът на 16-ата Международна научна конференция на Европейската мрежа за оценка на психичноздравните услуги
17 юни 2026 | 13:01

Държавният глава участва в официалното откриване на прибирането на зърнената реколта в ловешкото село Дренов
16 юни 2026 | 12:12

Богатството на съвременните общества се създава там, където знанието среща предприемаческия дух, а научните открития се превръщат в производство и конкурентно предимство. България има всичко необходимо за това – талантливи учени, креативни инженери, предприемчив бизнес и традиции в науката. Нужно е да превърнем тези предимства в обща национална цел. Това заяви президентът Илияна Йотова при откриването на шестото издание на форума „Наука за бизнес“.




