НОВИНИ

2022-07-28 11:35:00

Президентът призова 47-ото Народното събрание да намери решение за работата на Комисията за енергийно и водно регулиране

Кризата в енергетиката, която може да прерасне в колапс на икономиката и на социалната система, е най-тежкото наследство на това правителство. Това заяви президентът Румен Радев, който прие представители на парламентарната група на „БСП за България“, на която бе възложено да посочи кандидат за министър-председател. Парламентарната група взе решение да не посочи кандидат за министър-председател и върна днес мандата като неизпълнен.

Държавният глава Румен Радев призова депутатите в 47-ото Народно събрание да проявят отговорност и да намерят решение на казуса с председателя на Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР). „Заедно с неизпълнения мандат за съставяне на правителство, управляващата коалиция завещава на служебния кабинет и хаоса в енергетиката“, посочи президентът. Той отбеляза положените усилия от ПГ на „БСП за България“ за намиране на решение в рамките на третия мандат. Президентът Радев пожела успех на предстоящите парламентарни избори на  „онези политици, които милеят за бъдещето на България“.

Председателят на ПГ на „БСП за България“ Георги Свиленски посочи, че са били положени всички възможни усилия в рамките на 47-ия парламент да бъде съставено правителство.  


 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

21 юни 2026 | 19:07
Темата с 21-вия пакет санкции срещу Русия беше преекспонирана в България, такъв дебат липсва в другите страни, посочи Илияна Йотова в интервю за предаването „120 минути“ по бТВ

18 юни 2026 | 22:10
Президентът Илияна Йотова даде началото на XI издание на Националните празници „Звездите на театъра“ в Разлог

18 юни 2026 | 14:02
Президентът разговаря с младите посетители за смисъла от познаването на миналото, опазването на националната памет и необходимостта от високи идеали в живота