НОВИНИ

2022-08-02 16:02:00

Държавният глава Румен Радев поздрави своя колега Стево Пендаровски по случай Националния празник на Република Северна Македония – 2 август

Президентът Румен Радев изпрати днес поздравително писмо и проведе телефонен разговор със своя колега президента Стево Пендаровски по случай Националния празник на Република Северна Македония – 2 август.  Отбелязването на Илинденско-Преображенското въстание от 1903 г. заема важно място в общата ни история и е само един от примерите на богатото духовно и културно-историческо наследство, което свързва тясно нашите две държави и техните граждани, заяви Румен Радев.

Президентът Радев посочи, че общата ни история трябва да се превърне в реален фактор за сближение между България и Република Северна Македония и държавниците и от двете страни следва да дадат своя принос за това. Заявените амбиции за общо бъдеще в Обединена Европа трябва да водят към реалното изграждане и задълбочаване на добросъседските отношения в интерес на гражданите, което те очакват, подчерта още Румен Радев.

 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

2 април 2026 | 16:04
Земеделието е сред най-пострадалите сектори от кризата в Близкия изток заради увеличените цени на горивата и използваните суровини, затова държавните мерки трябва да са всеобхватни и с фокус върху подкрепа за българските производители.

2 април 2026 | 14:02
Новите звание и назначение са признание за Вашите командирски качества и положените дългогодишни усилия за развитието на Сухопътните войски, заяви държавният глава в приветствието си

2 април 2026 | 12:12
Илияна Йотова проведе среща със служебния министър на туризма Ирена Георгиева и екипа й

1 април 2026 | 17:05
По време на срещата президентът заяви, че развитието на Коридор №8, свързващ Адриатическо море с Черно море, ще допринесе за транспортната свързаност и ще има икономически ползи за Балканите