НОВИНИ
2023-09-24 19:11:00
Държавният глава Румен Радев проведе телефонен разговор с президента на Косово Вьоса Османи-Садриу
Президентът Румен Радев проведе днес телефонен разговор с президента на Република Косово Вьоса Османи-Садриу. Българският държавен глава изрази съболезнованията си за жертвите при престрелката в Северно Косово и тревога от ескалацията на напрежение в страната.
Двамата президенти се обединиха около мнението, че е необходима отговорност от всички страни за деескалация и намаляване на риска, което е в интерес както на гражданите на Косово, така и на международната мироопазваща мисия на НАТО KFOR, в която участват и български военнослужещи.
ОЩЕ ОТ НОВИНИ
31 март 2026 | 21:09

Президентът удостои Националния дворец на културата с Почетния знак на държавния глава
31 март 2026 | 20:08

Подписването на дългосрочно споразумение с Украйна от служебен кабинет е неадекватно, посочи държавният глава
31 март 2026 | 17:05
Държавният глава: Ще преборим езика на омразата, като възпитаваме децата си в общочовешките ценности

Президентът Йотова се срещна с представители на еврейската общност у нас по повод големия религиозен празник Песах
30 март 2026 | 16:04

Срещата на „Дондуков“ 2 бе част от разговорите по инициатива на държавния глава във връзка с мерките за преодоляване на икономическите последствия от кризата в Близкия изток

