НОВИНИ

2024-05-10 18:14:00

Държавният глава Румен Радев се срещна с президента на Международния съюз по биатлон Оле Далин

Държавният глава Румен Радев се срещна днес с президента на Международния съюз по биатлон Оле Далин, който е на посещение у нас. Потенциалът на България за домакинство на Младежките зимни олимпийски игри през 2028 г. беше във фокуса на разговора на „Дондуков“ 2. Президентът открои амбициите на спортната общественост у нас страната ни да организира престижното събитие, като предпоставки за това са отличните природни условия и спортна инфраструктура, за която е необходима съвременна модернизация.

Румен Радев подчерта, че ефектът от провеждането на спортно събитие от подобен мащаб в България ще има дългосрочен ефект, ще подпомогне развитието на зимните спортове у нас, ще подобри тренировъчните условия за българските спортисти и ще има значим ефект за насърчаването на масовия спорт в страната. По думите му издигането на кандидатурата на България ще изисква съвместна работа от отговорните институции, медиите и неотклонна обществена подкрепа за постигането на успех.

България заема водещо място сред държавите от региона в зимните спортове, бе подчертано още по време на срещата. Това е голямо преимущество при издигане на кандидатурата на страната ни, а инвестицията в спортни съоръжения е от полза и за нашите съседи. Президентът на Международния съюз по биатлон Оле Далин приветства усилията и заявената готовност на България да инвестира в спортната си инфраструктура и подчерта подкрепата на организацията в тази насока. Той посочи още, че България е сред държавите, за които организацията вижда потенциал за развитие на биатлона и заяви готовност за сътрудничество и обмяна на опит.

В срещата участва и председателят на Българската федерация по биатлон Атанас Фурнаджиев.

 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

10 февруари 2025 | 14:02
Успех, увереност, вдъхновение – тези три думи описват най-добре инициативата „Women in Tech – Жените в технологиите“. Успех за организаторите и участничките. Увереност за участничките, че с усърдие, амбиция и постоянство могат да се развиват. От тях много други жени ще почерпят вдъхновение и ще имат самочувствието на хора, които непрекъснато работят върху себе си, знаят и могат. С тези думи вицепрезидентът Илияна Йотова приветства присъстващите на закриването на програмата „Women in Tech – Жените в технологиите“ и откриването на изданието ѝ за 2025 г.

10 февруари 2025 | 14:02
Илияна Йотова откри форума „15 години Чудесата на България – SOS за културното наследство“

6 февруари 2025 | 19:07
Илияна Йотова беше гост на откриването на изложбата „Академията въ Княжество и Царство България“

6 февруари 2025 | 17:05
Това заяви президентът Румен Радев на среща днес на „Дондуков“ 2 с генералния секретар на Парламентарната асамблея на Черноморското икономическо сътрудничество (ПАЧИС) Асаф Хаджиев