НОВИНИ

Среща с омбудсмана Велислава Делчева Среща със заместник-омбудсмана Мария Филипова
2026-01-29 15:10:00

Президентът проведе срещи с омбудсмана и заместник-омбудсмана в рамките на процедурата по назначаване на служебно правителство

Президентът Илияна Йотова проведе днес последователно срещи с омбудсмана на Република България Велислава Делчева и със заместник-омбудсмана Мария Филипова в рамките на процедурата по назначаване на служебно правителство в чл. 99, ал. 5 от Конституцията. 

Държавният глава провежда разговори с кръга лица, определени в основния закон, които могат да бъдат назначени за служебен министър-председател. Илияна Йотова вече се срещна с председателя на Народното събрание Рая Назарян, управителя на Българската народна банка Димитър Радев и подуправителите Петър Чобанов, Радослав Миленков и Андрей Гюров. Утре разговорите на президента ще продължат с председателя на Сметната палата Димитър Главчев и със заместник-председателите Маргарита Николова и Силвия Къдрева.

 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

24 юни 2026 | 21:09
Държавният глава удостои с Почетния знак на президента изтъкнатия журналист Любен Генов на откриването на фотоизложба, посветена на неговата 90-годишнина

24 юни 2026 | 16:04
Илияна Йотова участва в церемонията по награждаване на инициативата „Достойните българи“

24 юни 2026 | 15:03
Пътят преминава през това да предадем на младите поколения ценността на българския език, история и култура, да знаят своите български корени. Това заяви държавният глава Илияна Йотова на среща с Настоятелството на Фондацията на православните църкви на Българската екзархия в Република Турция

23 юни 2026 | 21:09
Държавният глава беше гост на наградите „Банка на годината“